„The only way to do great work is to love what you do”- Steve Jobs

A więc…

Obecnie zajmowane stanowisko i miejsce pracy- Kierownik Zespołu Infrastruktury Technicznej w Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin Sp. z o. o.

W Porcie Lotniczym zajmuję się systemami elektrycznymi oraz automatyki przemysłowej i budynkowej (BMS- tzw. inteligentne budynki), systemem Świetlnych Wzrokowych Pomocy Nawigacyjnych  jestem także odpowiedzialny za nadzór nad pracą systemów teletechnicznych, meteo i pokrewnych (niestety, nie wszystkim mogę oraz  powinienem się „chwalić”)…

Udzielam się także w rodzinnej firmie zajmującej się systemami energetycznymi i automatyki przemysłowej- Pogotowie Elektryczne- gdzie nadzoruję pracę działu serwisu.

Robię to co lubię i chcę robić, a chyba o to przede wszystkim w życiu powinno chodzić.

„Work can make you happy, but you must love what you do”- Donald Trump

Równolegle do powyższego prowadzę własną firmę- 3systemy, a w każdy realizowany przeze mnie projekt wkładam 100% swojego zaangażowania i jeśli czegoś się podejmuję, to nigdy nie pracuję na tzw. „pół gwizdka”- to nie ma sensu- nie chcę i po prostu nie potrafię tak pracować. Wychodzę z założenia, że albo robię coś dobrze, albo nie robię tego wcale- na połowiczne działania szkoda mojego życia i Państwa czasu.

Zapraszam do zapoznania się z zakresem usług firmy 3 systemy- zakres oferowanych usług jest bardzo szeroki i kompleksowy, co może być rozwiązaniem które zadowoli wiele firm i instytucji.

Poniżej przedstawię kilka ukończonych przeze mnie kursów i szkoleń potwierdzających jedynie część moich kwalifilacji zawodowych, wraz z krótkim opisem każdego z nich.


Pierwsze ukończone przeze mnie szkolenie z systemu BMS- rok 2009. Pierwszy system automatyki budynkowej który miałem możliwość fizycznie zaprogramować, zobaczyć jak działa- dowiedzieć się czegoś o czymś, co dla mnie było swego rodzaju „nowinką techniczną”.


System automatyki budynkowej firmy Delta Controls, którego pracę mam możliwość nadzorowania na codzień. System daje duże i ciekawe możliwości konfiguracji poszczególnych urządzeń- moim zdaniem jest to świetny system dedykowany do dużych obiektów  typu lotniska, galerie handlowe itp. Polecam szkolenia z systemu w Krakowie- naprawdę świetni szkoleniowcy, można się dużo dowiedzieć- wysoki poziom prowadzonych szkoleń.


Kolejny system BMS to już coś zupełnie innego. Inna technolgia i chyba również dedykowani odbiorcy- czyli system Fibaro. Moje pierwsze spotkanie z tym systemem to rok 2011, a obecne to już listopad 2017- tak dla przypomnienia. Bardzo ciekawy system, ciekawe rozwiązanie i podejście do zagadnienia, oferowanych możliwości i chyba oczekiwań potencjalnych klientów- mocna „łapka w górę” jeśli chodzi o systemy BMS dedykowane do domków, apartamentów czy niedużych biurowców…  moim zdaniem system ma duży potencjał…


Szkolenie techniczne w L-3 Communication’s Security and Detection Systems Technical- Saint Petersburg- Floryda/ USA


Szkolenie techniczne w L-3 Communication’s Security and Detection Systems Technical- Bracknell/ United Kingdom


Praca w firmie IGE+XAO Polska Sp. z o. o. w Krakowie- niesamowita przygoda… Miałem możliwość odbycia szkoleń, zapoznania się  oraz pracy na oprogramowaniu typu CAD służącym do projektowania systemów automatyki- świetne oprogramowanie dedykowane głównie dla osób zajmujących się projektowaniem ww. systemów.  „Zjeździłem” całą środkową i dużą część wschodniej Polski i wiem, że projektujemy i produkujemy niesamowite pojazdy, maszyny i urządzenia- utwierdziło mnie to w przekonaniu, że w naszym pieknym kraju naprawdę dużo się dzieje, a „Polak potrafi”. Każdemu projektantowi automatyki polecam zapoznanie się z oprogramowaniem tej firmy- po prostu warto.


Szkolenia prowadzone przez firmę Sonel. Były to dwa jednodniowe szkolenia, na które przedstawiciel firmy przyjechal wraz z całym zapleczem, wręcz rzekłbym z małym labolatorium. Kilka stanowisk do prowadzenia pomiarów i kilka urządzeń do prowadzenia pomiarów- bardzo fajnie przeprowadzone szkolenia.


Nadzorując pracę systemyŚwietlnych Wzrokowych Pomocy Nawigacyjnych jestem poniekąd „zmuszony” do ciąglego rozwoju w tym temacie, stąd częste wyjazdy i udziały w różnego rodzaju konferencjach, targach czy warsztatach tematycznych. Bardzo ciekawa branża która jednak wymaga chęci ciąglego samodoskonalenia.


System IMS4 AWOS- system meteo za którego prawidłową pracę jestem również odpowiedzialny.


Efektywna sprzedaż- jedno z ciekawszych szkoleń jakie miałem możliwość ukończyć i pomimo faktu, że może nie wydawać się ściśle powiązane z wykonywaną przeze mnie obecnie pracą, ale to tylko pozory.


To tylko część ukończonych przeze mnie szkoleń. Do tego wszystkiego dochodzą oczywiście uprawnienia G1 i G2 w zakresie E i D, co z racji wykonywanego zawodu jest podstawą samą w sobie.

Konfiguruję również centrale alarmowe, systemy automatyki i temu podobne…

W sumie chodzi o to, że chodzi tylko o to, że robię to, co lubię… i tyle wszystkiego w tym temacie…

W górnym pasku mojej strony www znajdują się odnośniki do moich kont na serwisach społecznościowych, między innymi do profilu Linkedin, gdziemożecie Państwo uzyskać informację o tym, że częć moich umiejętności jest potiwrdzona przez innych użytkowników serwisu, bądź dowiedzieć się czegoś więcej o przebiegu mojej tzw. „kariery zawodowej”.